2015 m. sausio 6 d., antradienis

Bibliotekos knygų naujienos


Eliza Granville. Grytutė ir tamsa

„Taip, gyvenimas kupinas vargo, – šnibžda Erika, – bet yra stebuklingas kelias nuo jo pabėgti – mokytis ir pažinti kitokius žmones, kitas šalis ir civilizacijas. Tik kai daug žinosi, tavo protas, kad ir kas nutiktų, gebės kurti istorijas, kurios nuneš tave, kur tik panorėsi.“

1899-ieji, Viena. Garsus psichoanalitikas Jozefas Brojeris savo namuose priglaudžia paslaptingą merginą. Ji atsirado priemiestyje plikai nuskusta galva, sako neturinti nei vardo, nei namų, bet privalanti sunaikinti monstrą. Mėginimai išsiaiškinti merginos kilmę kelia vis didesnę grėsmę Brojerio tarnui Benjaminui...
1939-ieji, Vokietija. Mįslingos ligoninės gydytojo dukrelė Krista – aikštinga, gudri manipuliatorė ir... vienišė. Kai mergaitės pasaulis ima nenumaldomai griūti, nuo vienatvės ir pražūties ją gelbsti pasakos ir vaizduotė.
Ryšys tarp dviejų istorijų, kurios, rodos, neturi nieko bendra, nenuspėjamai atsiskleidžia paskutiniuose knygos puslapiuose ir sukuria netikėtą pabaigą.
Tai viena tų kvapą gniaužiančių knygų, kurios skaitant verčia stebėtis, apie ką gi rašoma, iki tos akimirkos, kai viskas stoja į savo vietas ir suvokiame, kad tai, ką perskaitėme, yra iš tiesų ypatinga. Tai istorija, kuri sudaužys mums širdis tam, kad suklijuotų jas vėl ir liktume pakylėti bei sužavėti.
Bernardinai.lt

Alessandro Baricco. Misteris Gvynas

"Misteris Gvynas“ – keistas romanas; toks pat keistas, paradoksalus ir poetiškas, kaip „Šilkas“, „Jūra vandenynas“ ar „Novečento“. Trapus, švelnus pasakojimas apie tylų, trapų, keistą, švelnų ir nepaprastai įžvalgų žmogų. Pasakojimas, galintis, kaip ir kitos Baricco knygos, pakeisti gyvenimą.
Šiame romane rasite išmintingą senutę, sugebančią įkvėpti drąsos net iš ano pasaulio, unikalų lempučių meistrą, galintį sukurti vaikišką šviesą, kompozitorių, kuriantį muziką, panašesnę į šnaresį. Vienatvę, atsargius prisilietimus, tylą. Merginas, vieną piktą, kitą švelnią ir įžvalgią. Dešimt rašytinių portretų. Ir rašytoją, sugebantį pamatyti žmogaus viduje slypinčias ir tylinčias istorijas. Sugebantį suprasti, kokios istorijos dalis kiekvienas yra, ir sukurti portretą iš žodžių – subtilų ir tikslų, poetišką ir paslaptingą.
 
Alessandro Baricco. Triskart aušroje
 
Iš tikrųjų čia pasakojama apie du personažus, kurie susitinka tris kartus, bet kiekvienas kartas yra vienintelis, pirmas ir paskutinis. Tai jie gali padaryti, nes gyvena neįprastame Laike, kurio mes bergždžiai ieškotume kasdienėje patirtyje.
Alessandro Baricco (Alesandras Barikas, g. 1958 m.) – italų literatūros fenomenas. Filosofas, muzikos kritikas, vienas populiariausių italų rašytojų pasaulyje. “Triskart aušroje ” – vienuoliktoji jo knyga.
Šis trumpas ir keistas romanas tam tikra prasme – poetiškojo pasakojimo apie misterį Gvyną tęsinys.
Apie tylų, keistą, švelnų ir nepaprastai įžvalgų žmogų, rašytoją, nusprendusį mesti rašymą, bet taip ir neįstengusį to padaryti. Ir pradėjusį kurti rašytinius žmonių portretus.
Kaip įmanoma sukurti žmogaus portretą žodžiais? Apsakyti visai ne jo išorę, ne, – išgirsti istoriją, slypinčią to žmogaus viduje, ir surasti žodžius jai aprašyti?
Tyto alba leidykla

Eglė Dirgytė. Laiškai iš Kabulo
Afganistane nuolat turi suktis iš padėties, nes retai kas būna taip, kaip namie. Kaip gatvėje susikalbėti su policininku, kuris nemoka jokios kitos, tik gimtąją kalbą? Kaip nusiplauti muilą, kai besimaudant duše liaujasi bėgęs vanduo? Kaip pareiti sutemus, jei neturi žibintuvėlio, aplink – nė žiburio, o danguje – nei mėnulio, nei žvaigždžių? Ką daryti, jei namie aptinki ant kilimo įsitaisiusį skorpioną? Ką valgyti, kai šaldytuvas tuščias, nes vakar neturėjai laiko nuvažiuoti į parduotuvę, o šiandien jau nebegalima, nes miestą drebina sprogimai?Visi galvoja, kad ten blogai. Ir iš tikrųjų blogai, bet autorė palengva sklaido šią šalį gaubiančius mitus, pasakoja apie kunkuliuojantį gyvenimą, žmones ir kultūrą, kitą religiją ir kitokius papročius, savitą požiūrį į moteris ir vakariečius ir atvirai įspėja apie gresiančius pavojus.
Tyto alba leidykla
Jaroslavas Melnikas. Anoreksija. 22 apsakymai
anoreksija
 Naujas vieno įdomiausių trumposios prozos kūrėjų Jaroslavo Melniko apsakymų rinkinys. Sudėtingi vyro ir moters, tėvo ir dukters santykiai, gyvenimo rutinos ir aukštesnės būties susidūrimas. Intriguojamai gretindamas realizmą ir siurrealizmą, kasdienes buitines situacijas ir jose netikėtai atsiveriančias egzistencines patirtis, rašytojas bando įminti žmogaus sielos paslaptis.
Rašytojo trumpoji proza išversta į daugiau negu dešimtį kalbų, įtraukta į užsienyje išleistas lietuvių literatūros antologijas.

Alma littera leidykla

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą